هنرمند صدابردار کسی است که از صدای خود در رادیو، تلویزیون، فیلم، تئاتر و سایر ارائه ها استفاده می کند. آنها گهگاه در دیالوگ های شخصیت به شخصیت در نمایشنامه های رادیویی نوشته شده ظاهر می شوند، اما اغلب به عنوان تفسیر یا روایت خارج از دوربین یا خارج از صحنه شناخته می شوند. هنرمندان صدابردار ویدئوهای شرکتی، معرفی و خلاصه سریال های تلویزیونی، تبلیغات رادیویی، ویدئوهای ایمنی، و ویدئوهای شرکتی از استفاده از محصول تا ارائه سرمایه گذاری مشترک را روایت می کنند. کار یک هنرمند صدابردار همه دیده نمی شود و فقط شنیده می شود.
توضیحات هنرمند با صدا
یک هنرمند صدابردار حرفه‌ای است که ویدیوهای شرکتی، مقدمه‌ها و خلاصه‌های سریال تلویزیونی، تبلیغات رادیویی، ویدیوهای ایمنی، و ویدیوهای شرکتی از استفاده از محصول تا ارائه سرمایه‌گذاری مشترک را روایت می‌کند. آنها کلمات نوشته شده را به صدا تبدیل می کنند2. هنرمندان صدابردار در استودیوها کار می کنند و صدای خود را برای انواع رسانه ها از جمله تلویزیون، فیلم، رادیو و بازی های ویدیویی ضبط می کنند. آنها همچنین ممکن است از استودیوهای خانگی خود کار کنند. اکثر هنرمندان صدابردار به صورت آزاد کار می کنند، به این معنی که آنها خوداشتغال هستند و بر اساس هر پروژه کار می کنند.

راوی تیزر، هنرمندی است که با صدای بلند، تیزرها یا تریلرهایی را برای فیلم‌ها، نمایش‌های تلویزیونی و سایر رسانه‌ها روایت می‌کند. آنها مسئول ایجاد هیجان و انتظار برای نسخه های آینده با ارائه یک نمای کلی از داستان و شخصیت ها هستند. آنها همچنین به تنظیم لحن فیلم یا نمایش 1 کمک می کنند.