چگونه می توانم یک استودیوی گویندگی را در خانه تنظیم کنم؟

برای راه اندازی استودیوی خانگی خود زمان “مناسب” در صدای شما وجود ندارد. شما می‌توانید یک تازه وارد در این صنعت باشید: بی‌تجربه، بدون عامل، و بیشتر از یک اسپری بینی «نه» دریافت می‌کنید. یا شاید شما یک حرفه ای باتجربه هستید، با کارهای تجاری منظم، بخشی از شخصیت اصلی در یک بازی ویدیویی آینده، و آرزوهایی برای به دست آوردن شغل از خارج از مرزهای کشورتان.

در هر شرایطی که هستید، ممکن است فکر کنید که داشتن یک استودیوی خانگی یک مزیت بزرگ برای حرفه شما خواهد بود. و اگرچه زمان برگزاری این مراسم مهم نیست، فکر کردن به نوع تجهیزاتی که می‌خرید قطعا مهم است.

همانطور که راشل نایلور، بنیانگذار شبکه VoiceOver ، در خانه باز اخیر ما به اشتراک گذاشت :

راه اندازی استودیوی خانگی ساده است. نیازی نیست که اهل تندخویی باشید… فقط باید تجهیزات مناسب را تهیه کنید.راشل نایلور

در اینجا 6 نکته کلیدی که راشل می گوید برای راه اندازی استودیوی خانگی خود به آن نیاز دارید آمده است:

یک کامپیوتر و نرم افزار

یکی از گران‌ترین الزامات – و امیدواریم که قبلاً آن را داشته باشید. رایانه شما اولین واحد ذخیره سازی برای همه ضبط های شما خواهد بود، به علاوه ابزار شما برای ارسال آنها به مشتریان. شما باید مطمئن شوید که یک نسخه پشتیبان نیز دارید، چه خارجی (به عنوان مثال یک دستگاه افزونه) یا در فضای ابری (Google Drive، Dropbox یا موارد مشابه).

نرم افزار مناسبی را اضافه کنید و اکنون می توانید از آن برای ضبط، ویرایش و مرتب کردن کلیپ های صوتی خود نیز استفاده کنید. تازه وارد ممکن است به نرم افزار ضبط رایگان موجود به صورت آنلاین، مانند Audacity علاقه مند باشد. چنین نرم‌افزاری پایه‌ای است و استفاده از آن آسان است، به‌علاوه ابزاری عالی برای تمرین قبل از حرکت به سمت چیزی کمی پیچیده‌تر خواهد بود – نرم‌افزاری که متخصصان با تجربه ممکن است به دنبال آن باشند. اگر علایق شما پیشرفته‌تر است (مثلاً می‌خواهید تبلیغات تجاری خود را با هم ترکیب کنید)، پس باید گلوله را گاز بگیرید و برای نرم‌افزاری که شامل ابزارهای حرفه‌ای است، هزینه کنید.

یک میکروفون

میکروفون خازنی برای صداگذاری ایده آل است. آنها سیگنال صوتی قوی تری دارند، که به این معنی است که محدوده بیشتری از صدا را دریافت می کنند. قطعاً برای نشان دادن تمام ویژگی‌هایی که صدای شما ارائه می‌کند مفید است! شما همچنین به یک پایه میکروفون نیاز دارید (که امیدواریم همراه با میکروفون باشد).

برای حرفه ای ها، خرید این میکروفون بی دردسر است. اما تازه وارد ممکن است نوع دیگری را نیز در نظر بگیرد: میکروفون USB. این صدای با کیفیت یکسانی را به همراه نخواهد داشت، اما برای هنرمندی که در حال حرکت است مفید است و می‌تواند مستقیماً به رایانه متصل شود. که به تازه وارد اجازه می دهد تا به طور بالقوه از خرید آیتم کلیدی بعدی صرف نظر کند…

یک رابط صوتی

رابط صوتی به عنوان واسطه بین کامپیوتر و میکروفون عمل می کند. به سادگی میکروفون را با استفاده از کابل XLR (که باید با رابط همراه باشد) به رابط وصل کنید و امواج صوتی میکروفون در رایانه شما به فرمت دیجیتال تبدیل می شود.

با میکروفون USB، تازه وارد ممکن است از خرید آن اجتناب کرده باشد (در حال حاضر)، اما آنها به هیچ وجه نباید این را به عنوان یک مصالحه دائمی در نظر بگیرند.

با شروع کار فوق العاده، بسیار ارزان، می توانید یک USB دریافت کنید، اما بهتر است یک رابط صوتی داشته باشید. با صدا می توانید کارهای بیشتری انجام دهید و کیفیت صدا بهتر خواهد بود.راشل نایلور

یک جفت هدفون

هدفون مناسب و راحت. هدفونی که با خوشحالی می توانید ساعت ها و ساعت ها از آن استفاده کنید. زیرا این مدت زمانی است که آنها را می پوشید. هدفون های سیمی هنوز تا حد زیادی بهترین کیفیت را نسبت به پول ارائه می دهند، اما بلوتوث در حال افزایش است.  

سپر پاپ

محافظ پاپ به جلوی میکروفون شما وصل می‌شود تا صداهای «ترک» را کاهش دهد، مانند صدایی که ممکن است هنگام ضبط کردن با تلفن خود شنیده باشید. یکی از این موارد به وضوح صدای شما می افزاید.

یک محیط ضبط خوب

کاری که باید انجام دهید این است که به این فکر کنید که کجای خانه شما مکان خوبی برای ضبط خواهد بود. هر چه ساکت تر بهترراشل نایلور

آخرین مورد در لیست مهمترین و همچنین شاید سخت ترین مورد برای یافتن است: یک محیط ضبط خوب. محیط شما باید راحت باشد، باید جایی باشد که از گذراندن ساعاتی از روز خود راضی باشید و مهمتر از همه، باید ساکت باشد. یک سپر پاپ نمی‌تواند صدای بوق ماشین و کوبیدن کمد را بپوشاند. مراقب صداهای خارجی و همچنین کیفیت صدا در اتاق باشید. شما نمی خواهید ضبط شما توسط بازتاب ها و انعکاس صدا در فضا تحریف شود، بیشتر از اینکه بخواهید صدای بوق مایکروویو خود در پس زمینه را داشته باشید.

در اینجا گزینه های عایق صدا اما گران قیمت زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. یک گوشه خالی از یک اتاق را می توان به راحتی با یک غرفه صدا، یا یک اتاق نجوا یا یک آجر استودیو پر کرد. اینها می توانند حدود 4000 پوند هزینه داشته باشند، اما برای هنرمندی که درآمد معمولی و راحت از صدا بر روی کار (و فضای خالی دارد)، ممکن است برای این فضای عایق صدا، راحت و قابل تنظیم ارزش آن را داشته باشد.

با این حال، به عنوان یک تازه وارد، می توانید به فضاهای موجود بسنده کنید. زیر پله ها، زیرزمین ها، ماشین ها یا حتی کمدها (پر از لباس برای جذب صدا) همگی فضاهای مناسبی برای ضبط هستند. نکته مهم این است که منطقه ای را انتخاب کنید که مانعی ندارد، در غیر این صورت ممکن است خودتان را پیدا کنید. باید هر روز استودیوی خانگی خود را راه اندازی و از بین ببرید.

زمانی که شانزده سال پیش شروع کردم… شما می توانید به هزاران هزار پوند نگاه کنید – مثل ده ها هزار پوند برای داشتن یک استودیوی خانگی. اکنون می توانید یک استودیوی خانگی با حدود 200 پوند راه اندازی کنید.راشل نایلور

راشل نایلور، که هم تازه وارد بوده و هم حرفه‌ای در صداگذاری حرفه‌ای‌اش، به هر کسی که می‌خواهد استودیوی خانگی خود را ایجاد کند این توصیه نهایی را پیشنهاد می‌کند:

هیچ فایده ای ندارد که برای شروع پول زیادی خرج کنید… فقط سرمایه گذاری زمان می برد.راشل نایلور

مانند هر کسب و کاری، قبل از سرمایه گذاری هنگفت در آن، آزمایش اینکه آیا پتانسیل موفقیت وجود دارد یا خیر حیاتی است. با اصول اولیه شروع کنید، و هنگامی که تأیید کردید که این شغلی است که می تواند درآمد منظمی برای شما فراهم کند، می توانید به تدریج ارتقا دهید. ممکن است به عنوان یک تازه وارد در کمد زیر پله‌هایتان شروع کنید، اما امیدواریم با گذشت زمان، در استودیوی خانگی رویاهایتان حرفه‌ای شوید.

درباره کار صوتی آنلاین بیشتر بخوانید یا هر یک از سوالات خود را در مورد این بخش رو به رشد صنعت در توییتر از ما بپرسید .